2009 PROFESYONEL SİTE VE APARTMAN YÖNETİM PROGRAMI
2009ana.JPG (79569 bytes)
Birden fazla, birbirinden bağımsız sitelerin yönetimini tutabilirsiniz. Her site için sınırsız sayıda apartman ve her apartman için sınırsız sayıda üye kaydı açabilirsiniz.
Her sitenin yönetim giderleri ve hesaplamaları farklı olabileceği için, siteye göre düzenleme yapabilirsiniz. 4 farklı düzenleme türünden istenilen seçilebilir.
Bunlar şu şekilde açıklanabilir.
1: Ortak ve standart Aidat düzeni. Burda site içersindeki her üye önceden belirlenmiş olan aylık aidat miktarı kadar borçlandırılır.
2: Aylık yapılan masrafların, her üyeye eşit miktarda yansıtıldığı aidat düzeni. Burda ay içersinde yapılan tüm harcamaların toplam tutarı üye sayısına eşit miktarda bölünerek aylık aidatlar belirlenir.
3: Aylık yapılan masrafların, metrekareye göre yansıtılması. Burda ay içersinde yapılan tüm harcamaların toplam tutarı, üyelere dairelerinin metrekaresine göre pay edilir.
4: Aidatların yüzdesel oranda pay edilmesi. Burda belirlenen orana göre kimi dükkan yada dairelere düşük aidat yansıtılabilir.
Bu şekilde 4 farklı aidat düzenlemesinden sonra, Ortak olmayan giderlerden, Elektrik - Su - Doğalgaz ve Diğer giderlerin üyelere ayrı ayrı yansıtılması mümkündür.
Elektrik, su, doğalgaz giderleri, dairelere kullandıkları miktar kadar yansıtılır. İlk endeks ve son endeks arasındaki farkın, birim fiyatla çarpımı sonucu hesaplanır.
Ayrıca her üyeye diğer giderler adı altında her türlü borçlandırma yapılabilir.
Aylık harçama kalemleri tarafınızdan belirleneceği için, her ay sınırsız sayıda harcama tanımlaması yapılabilir. Ortak elektrik ve su gideri gibi, kapıcı maaşı, ssk sı gibi, bahçe düzenlemesi, çatı tamiri, temizlik malzemeleri gibi...
Ödemesini zamanında yapmayan üyeye belirleyeceğiniz oranda faiz eklenebilir, ana borç ve faiz bir sonraki döneme devreder, sonraki dönemdede ödenmezse, önceki dönemden gelen faizlere yeniden faiz eklemesi kanunen yapılmaz.
Çok geniş yelpazede rapor ve analiz alma imkanınız var. Her site, apartman, üye için ayrı ayrı toplu yada dönemsel raporlar alınabilir.
Gelir, gider hesaplamalarını siteler bazında ve toplu olarak alabilirsiniz.
Ödemesini yapanlar ve yapmayanlar listelenir, toplu dönemsel ödeme makbuzları düzenlenebilir.
Tüm harcamalar ve alınan ödemelerin takibi için Kasa Modülü eklenmiştir.
Önceki yıllarda yapmış olduğumuz diğer versiyonlarımızdan elde edilen bilgi ve birikim ile en iyisini, en pratiğini yapmaya çalıştık.
Sizlerin istekleri doğrultusunda dahada iyiye gidecektir.

2009site1.JPG (80089 bytes)