GENEL HASTA TAKİP PROGRAMI

genelhastatakip.GIF (23954 bytes)

ANA SAYFA
Genel hasta takip programı,tüm hekim gruplarının ve sağlık ünitelerinin kullanabileceği çok kapsamlı ve kullanışlı bir uygulamadır.Halen birçok hekim tarafından kullanılmakta ve herhangibir sorunla karşılaşılmamıştır.Kayıtlı 3600 ün üzerinde ilaç bilgisiyle reçete düzenliyebileceğiniz ve bastırabileceğiniz ayrıca randevularınızı takip edebileceğiniz bir uygulamadır. Program Pediatri , Kadın Doğum Ve Genel olarak 3 farklı modda çalışır.Benzerlerine nazaran en büyük özelliği Kullanacak olan hekimin programı kendisine göre tasarlıyabilmesidir.

Hasta kayıt girişi için Yeni hasta butonuna tıklayın.
İsim sorgulama sayfası açılacak.Hastanın adını ve soyadını girip Klavyeden Enter tuşlayın.
İsim sorgulaması yapılacak ve resimdeki gibi uyarı mesajı çıkacak.Bu hastaya daha önceden muayene kartı açılmadığı sorgulamada bulunmadı.Evet diyerek işleme devam edilir.
Bu hastaya daha önceden kart açılmadığı için , sistem hasta bilgilerini girilmesini istiyor.Resimde görüldüğü şekilde hasta bilgileri girildikten sonra onay butonuna tıklanır ve hasta bilgi girişi formu kapatılır.
Her yeni muayene kartı düzenlenmeden önce ilk olarak gelen hastanın durumuna göre programın hangi konumda çalışması gerekiyorsa seçim yapılır.
Program 3 konumda çalışacaktır.Pediatri , Jinekoloji ve bunların dışında kalan branşlar için Genel modunda çalışacaktır.
Her 3 konumdada Reçete ve Randevu kartları ortaktır.
Program hangi konumda çalıştırılırsa Eski Hasta arama sayfasında konum belirtilecektir.Bu sayede hasta listenizdeki kayıtların hangi modda kart açıldığını göreceksiniz.
Şikayet,hikaye,özgeçmiş diye başlıklar altında hazırlanmıştır.Şikayet ve tanı hariç diğer tüm bölümlere sınırsız sayıda veri girilebilir.Tanı hanesine listeden seçim yapılarak tanı eklenmektedir.Listede olmuyan tanıları tanı ekleme formunu açarak ilave edebilirsiniz.
Erkoz Hasta Takip programı var olan hasta takip programları içersinde en geniş ve en detaylı hasta kaydının tutulabileceği bir uygulamadır.Bir hasta için 300 ün üzerinde bilgi kaydı yapılabilir.(Yapılan tanı tetkik ve labratuvar girişleri olarak)
Programı kullanacak olan hekimlerimiz , muayene kartlarını kendi istedikleri şekilde yeniden tasarlıyabilirler ki bu uygulamada bir yeniliktir.
Her muayene kartında göreceğiniz Düzenle butonuna tıklayarak bu değişiklikleri yapabilirsiniz.
Düzenle butonuna tıkladığınızda açılacak olan tabloya istediğiniz şekilde değişiklikleri yapınız ve kaydet butonuna basınız.Örnekte İlk sorgu sayfası bölüm başlıklarını değiştirdik.
Bu işlem her sayfa için sağdece bir kere yapılabilir.Değişikliği yapıp, kaydedip , sayfayı kapatırsanız , bir sonraki açılışta değiştir butonu olmayacaktır.Bundan dolayı değişiklikleri iyi düşünüp tasarlamak gerekir.
Biyokimya sayfası.
Tahlil isimlerinin yerlerini değiştirebilir yada tamamen farklı tahliller ekleyebilirsiniz.
Hemogram sayfası.
Seroloji sayfası.
Kbb sayfası.

Bu sayfada hastanın , hastalığıyla ilgili resminide ekleme imkanınız var.
Eklenen resimler üzerinde not alabilir şekiller çizebilirsiniz.
Yada kayıtlı resimler içersinden uygun olanı seçip kullanabilrsiniz.
Soldaki büyük alana sağ tıklayıp sisteminizdeki herhangibir resmi kaydedebilir.Yada Sağdaki resim listesinden seçim yapabilirsiniz.
Eko sayfası.
Yukardaki sağ-sol ok butonlarına tıklayarak aynı hastaya farklı birçok eko kaydı girebilirsiniz.
Angio sayfası.
Eko da olduğu gibi aynı hastaya birden fazla kayıt girebilirsiniz.
Tetkikler sayfası.
Onkoloji sayfası.

Hastanın boyunu ve kilosunu girerek vucut alanını bulabilir ve en uygun tedavi protokolünü seçerek kullanılacak olan ilaçların cinsini ve dozajını otomatik olarak tespit edebilirsiniz.
Boy ve kiloyu girdikten sonra Enter.Hesapla butonuna tıklayın.Gruptan tedavi seçimi yapın ve Tedavi belirle butonuna tıklayın.Kullanılacak olan ilaçlar hazırlanacaktır.
Diyabet Hasta Takip formu.
Genel modunda çalışır.Programdan bağımsızdır.
Hasta Sayısı (Kadın-Erkek)
Yaş-Cinsiyet Toplamları
Vki-Cinsiyet-Yaş
Ek hastalık inceleme gibi raporlar sunmaktadır.
Reçete düzenleme sayfası.
3600 ün üzerinde kayıt bulunan vademekumdan yararlanır.Kullanılacak olan ilaç yazılmaya başladığında girilen harfe göre ilaç isimleri otomatik çıkar.Her ilaç ismi seçildikten sonra kutunun sol tarafında yeşil bir top belirir.Bu topa tıklayarak ilacın vademekum bilgisine ulaşabilirsiniz.Bu şekilde unutmuş olsanızda ilacın formuna ve kullanım şekline ulaşabilirsiniz.Yazıcı butonuna tıklayarakta reçete çıktısı alabilirsiniz.
Memo butonu yazmış olduğunuz tüm ilaçların dökümünü verir.
Demo versiyonda vademekumun küçük bir bölümü kullanılmıştır.
Rabivac Aşı nın yeşil topuna tıkladıktan sonra çıkan vademekum bilgisi.
Reçete düzenleme sayfasındaki Memo butonuna tıklayınca 1. 2. 3. 4. 5. ve 6. sırada en çok hangi ilaçları reçetelediğiniz listelenir.
Reçete çıktısı.
Randevu düzenleme
Kayıt Bul

Herhangibir hastanıza önceden açtığınız muayene kartını bulmak ve incelemek için Kayıt bul butonu kullanılır.
Hasta isimleri alfabetik olarak listelenmiştir.Hasta ismine tıklanınca sağ tarafta o hastaya açılan muayene kart numarası ve açılış tarihleri listelenir.Hangi kart açılacaksa muayene tarihi tıklanır.
Eski Hasta
Eski hasta butonuna tıklayarak daha önce kayıt açtığınız hastalarınız listelenir.Aynı hastaya yeni bir muayene kartı açılacaksa hasta ası tıklandıktan sonra Yeni kart aç butonu tıklanır.
Muayene kartı açılan hastanın varsa daha önce yazdığınız reçetelerini listelemek için Diğer işlemler listesinden Eski reçeteler komutu tıklanır.
Hastaya hangi tarihte hangi ilaçı yazdığınızı görebilirsiniz.
Muayenesi yapılan hastalarınızın dökümünü alabilirsiniz.
Sekreter modülüyle hastalarınızın randevularını takip edebilir.Hangi tarihte hangi hastaya randevu verdiğinizi görebilirsiniz.
Bu şekilde aynı gün aynı saate randevu verme ihtimalini ortadan kaldırırsınız.
Hasta listenizi alfabetik olarak inceleyebilirsiniz.
Vademekum
3600 ün üzerindeki ilacın Prospektüf bilgisi sisteme kaydedilmiştir.
Programın tamamını burada resimlemek çok zahmetli olacağından bukadarlık bilgi yeterli olur sanırım.Daha detaylı bilgi sahibi olmak için demo versiyonumuzu indirebilirsiniz.